2016’nın En İyi Bisiklet Aksesuarları

Geçtiğimiz yıl bisiklet, profesyonel anlamda büyük bir ilerleme kaydetti.  Özelliklede giyilebilir teknolojiler  ve akıllı bisiklet donanımlarında yaşanan ilerleme ilgi çekici.  Tüm dünya genelinde üreticiler anlamında en iyi ürünleri sağlamak için muazzam bir yatırım gerçekleşti.  Saatler ve giyilebilir aksesuarlar  artık oldukça fazla sayıda ve çeşitte üretiliyor. Bizler sizin için “2016’nın En İyi Bisiklet Aksesuarları” yazımızda bu sınıfta yer alan teknolojik ürünlerden öne çıkanları derledik.
61NjouCKL0L._SL1113_-270x300

1.Fitbit Surge

GPS modülüyle donatılmış bu akıllı saat doğada size oldukça yardım sağlayacak.  Saat aynı zamanda bir kalp atış monitörüyle birlikte geliyor. Kalp döngüsünü gösteren bu saat size sağlığınızla ilgili bilgiler vermekte.  Bu saat hakkındaki en iyi yan ise taşıdığı güçlü bataryası. Emin olun yolculuğa çıktığınız zaman batarya ne zaman bitecek endişesiyle yolculuk etmek zorunda kalmayacaksınız.

img25

2.Moov

Bisiklette limitinizi aşmanızı sağlayacak bir cihaz arıyorsanız bu cihaz tam size göre. Moov’un bacaklarınıza sarılı askıları vardır. Rahatsız etmeycek şekilde tasarlanan bu askılar ayak bileklerinize takılıyor. Hızınızı, harcadığınız gücü hesaplayan bu saat kendini aşmak isteyen sporcular için güzel bir tercih.

img3-300x139

3.Microsoft Band 2

Bildiğiniz gibi Microsoft eğer piyasaya yeni bir ürün çıkmışsa asla geride  kalmaz.  Çıkarttığı bu cihazın en önemli özelliği içindeki GPS modülü.  Bu sayede doğada yanınızda ne telefon taşımak ne de ayrıca bir GPS cihazı almak zorunda değilsiniz. Cihazın boyutu biraz büyük. Ama elleriniz gidondayken bunu fark etmeyeceksiniz bile.

img21-300x300

4.PowerTap Güç Ölçer

Bu cihaz bisiklette ürettiğinizi gücü watt cinsinden hesaplar.  PowerTap  güç ölçer ciddi bisiklet kullanıcıları arasında oynanacak bir yarış olarak gibi görülebilir.  Ama cihazın kesinlikle çok pahalıya mal olacağı düşünülmelidir.

img32-300x167

5. Panasonic HX-A1 Aksiyon Kamerası

Bu Panasonic kamera tasarımına bir göz atmasılınız. Kamera kesinlikle size hitap edecek uygun özelliklere sahip diyebiliriz. Kamera  oldukça küçük ve 45gr ağırlığında. Eğer tercih ederseniz kaskınıza kolayca takabilirsiniz. Ürün su ve toz geçirmez.  Ayrıca oldukça dayanıklı olan kamerası sayesinde, darbaler ve diğer şeyler için endişelenmenize gerek kalmıyor .  Wi-Fi ile uzaktan kontrol edilebilen kamera  farklı çekim özelliklerinin kullanılabilmesine olanak sağlıyor.

img1-275x300

6. Polar RC3 GPS

Bu cihaz  bisiklet deneyiminizi değiştirmek için tasarlanmış. Bu saati kullanmak sağlığınızı ve rotanızı izlemek için güzel bir yol.  Kalp atışlarınızı izleyebildiğiniz bu cihaz kendiyle rekabet etmeyi sevenler için güzel bir seçenek olabilir.

img13

7. Garmin Virb Elite

Kamera üreticileri kameraların çekim kalitesini artırmak için çalışır, Garmin Virb Elite bu konuda yol almış. 1080p çekim kalitesinde kayıt yapabilen bu kamera ayrıca sahip olduğu GPS sayesinde video kayıtlarına aynı anda konum bilgileri de atayabiliyor.

img11-300x254

8. Fly Fit

Basit bir tasarıma sahip bu cihaz ayak bileğinize takılır. Cihaz ayak bileğinize takılarak ayak hareketinizle hız bilgileriniz kaydeder.

img14-300x162

9. ICEdot Çarpışma Sensörü

Son yıllarda en büyük sorulardan biri yaralı bisikletçilerin güvenliği ve onları nasıl kurtarılacağı. Bazı kazalarda bisikletçiler bilinçlerini kaybediyorlar ve bu yüzden tıbbı yardım alamıyorlar. Sensör, kaza veya çarpışma sonrasına belirli bir zamandan sonra acil çağrı listesindekilere çağrı bırakıyor. Ayarlanan zaman içerisinde sensör durdurulmazsa sensör GPS’ten konum bilgileriniz aradığı kişiye ulaştırıyor. Uzun yolculuklar ve yalnız takılmayı sevenler için oldukça güzel bir alet diyebiliriz.

img15-300x181

10. Pivothead kudu

Eğer büyük kameralar taşımakla ilgilenmiyorsanız bu gözlük tam size göre. İsterseniz numaralı lensler  ile isterseniz farklı renkli  lensler ile kullanabileceğiniz bu gözlük kamera taşımayı sevmeyip gördüklerini çekmek isteyenler için tercih edilebilir.

img28-268x300

11. Visijax

Bu ceket yolda, diğer sürücüler tarafından daha fark edilir olmak isteyenler için tasarlanmış. Işık ve ses  düzenekleri bulunan ceket dönüş yaptığınız sırada kolunuzu kaldırdığınız taraf için uyarılar veriyor.

 

img39-300x203

12. Recon Jet Eller Serbest Cihaz

Bu cihazı gözünüze takmak bir mini bilgisayarı gözlerinizin önüne getirmek anlamına geliyor.  Gözlük isterseniz tamamıyle ekranı yansıtırken isterseniz yarı saydam olarak görüntüyü iletebilmekte.  Bu gözlük ile GPS ve konum bilgilerinizi alırken ayrıca hız bilgilerinizi, kal atış ritminizi alabilir. Ayrıca telefonunuzla eşleştirdiğiniz takdirde kısa mesaj ve bildirimlerinizi okuyabilir hatta görüntülü görüşme bile yapabilirsiniz.

 

img310-300x182

13. Lazer Genesis LifeBEAM Kask

Kalori ve nabız bilgilerini alabilen bu akıllı kask maalesef tek başına yeterli bir ürün değil ama ölçüm yapamayan akıllı cihazlarınızla bluetooth üzerinden bağlantı kurarak onları tamamlayabilir.

 

img12-300x300

14. Suunto Ambit2

15 saat batarya ömrü olan bu cihaz hız, çevresel sıcaklık, kalp atış ritmi, yükseklik, mesafe ve konum kordinatlarını görmek için emrinizde. Ayrıca web sitesinde istediğiniz gibi şeklini belirleyebiliyorsunuz.

 

img312-300x232

15. TomTom Bandit

Bu yeni nesil kameralardan bir tanesi. Üzerinde GPS ve ivmeölçer bulunan kamera hareketli çekimlerde oldukça başarılı. Ayrıca çektiğiniz görüntüleri kolayca telefonunuza aktarabiliceğiniz bir arayüze sahip.

 

img110-300x174 img313-300x199

16. Lily Kamera

Bu kamera aslında bir drone . Bileğinize takabileceğiniz yada üzerinizde taşıyabileceğiniz bir sensör ile sizi takip ederek izleyen bu drone yukarıdan size güzel bir çekim sunabilir.

 

img212-300x200

17. Polar V650

Bu cihazda size diğerleri gibi temel  bilgileri gösteriyor tek farkı biraz daha gelişmiş olması. Ekranda yolculuk esnasında hızınız, kalp ritminizi ve irtifanızı izleyebilirsiniz. Gelişmiş yanı ise ekranda gösterilen bilgilere göre size önerilerde bulunuyor olması.