Bisiklet Güvenlik Yöntemleri

Bisiklet kullanıcılarının belkide en çok sıkıntı çektiği konulardan biri bisikletlerinin güvenliğidir. Çünkü hırsızlığa karşı bisikleti korumanın tek yöntemi kilitlemek. Evet, belki her geçen gün daha sağlam ve dayanıklı kilitler piyasaya çıkıyor ama hala kilitlemek, kullanıcılar için kısıtlı bir koruma sağlıyor. Özellikle bisikleti günlük kullanımına entegre etmiş kullanıcılar caddede, sokakta göz kulak olamayacakları pek çok yerde araçlarını bırakmak zorunda kalıyorlar. Doğru bir şekilde kilitlenmeyen bisikletlerin çalınma ihtimali çok yüksek ama tabi ki doğru kilitlemek de hırsızlığın önünde yeterli bir engel olamayabiliyor. Bisikletlerimizi ve araçlarımızı gönül rahatlığıyla park edebileceğimiz günleri dileyerek haberimizi sizlerle buluşturuyoruz.

bisikletkilit1

Öncelikle şunu söylemekte fayda var eğer grup halinde seyahat ediyorsanız tüm bisikletleri birbirine kilitlemek iyi bir yöntem. Bu hırsızlığa karşı etkili bir yöntem. Çünkü bisikletinize sizin dışınızda grup arkadaşlarınızın da göz kulak olmasına imkan sağlar. Kablo şeklindeki kilitlerden uzak durmak gerekiyor. Güvenlik konusunda çok zayıf kaldıkları ve kolay yöntemlerle etkisiz hale getirebildikleri için bu tarz kilitler, bisikletinizi çalmaya niyet etmiş kişinin fazladan 15 saniye kaybetmesinden başka hiçbir işe yaramaz.

bisikletkilit2

Asma kilit, zincir gibi şeyler kullanmak yerine u-kilit kullanmakta fayda var. Bu tarz kilitler muhakkak zorluk çıkartacaktır niyeti bozmuş kişilere. En etkili yöntem çoklu kilit kullanmak. İki yerden ayrı ayrı kilitlemek, bisikletinizin güvenliğini sağlamak için alabileceğiniz en iyi önlem.