Dünyanın En Pahalı 10 Bisikleti

Yakın ve orta uzaklıktaki mesafeler için bisiklet, hem çevreci hem de kıvrak bir ulaşım aracı. Ayrıca trafiğe takılmak gibi bir sorun yaşamamanın neredeyse %100 garantisini sunuyor. Ek olarak belki de tarih sahnesinde boy göstermiş araçlar içinde mesafe kat etme özelliğinin yanı sıra kullanıcısına sağlıklı bir yaşam sunan nadir aletlerden. Her şey bir kenara günümüzde pek çok kullanıcının yaptığı gibi sadece hobiniz de olabilir bisiklet kullanmak. Peki tüm bu özellikler göz önüne alındığında bu tutkunun maddi olarak sınırları neresi? Bir bisiklet ne kadar pahalı olabilir ki? Biz bu sorunun peşine düştük ve sizler için en pahalı 10 bisikleti bulup derledik.

10. Litespeed Blade Bike

litespeed

Bu ürün pek çok karakteristik özelliğe sahip. Üretiminde kullanılan karbon-fiber ve titanyum alaşımı oldukça dikkat çekici. Kullanıcısına büyük bir öz güven verdiği ve unutulmaz bir sürüş deneyimi kazandırdığı ise şüphe götürmez bir gerçek. Bu malzemelere ve tasarıma sahip pek çok bisiklet gibi oldukça hızlı bir bisiklet. Fiyatına gelince, 40.000 dolar civarı bir fiyat etiketine sahip.

9. Electric Assist Bicycle by eRockit

Electric Assist Bicycle by eRockit

Bu pahalı ürün nano-fosfat lityum bataryayla sağlamlaştırılmış. Bataryanın ömrü kullanıma bağlı olmak şartıyla 10 yıl ya da 50.000 kilometre olarak belirlenmiş. Bu tarz teknolojilerde 50.000 kilometre oldukça şaşırtıcı bir mesafe. Şarjı tamamen dolu bir bataryayla kat edilebilen mesafe 60-80 kilometre arasında değişiyor. Şarjı bittiğinde siz pedal çevirdikçe batarya kendini şarj ediyor. Her yıl 10 adet üretilen bu bisikletin fiyatı 44.000 dolar.

8. Montante Luxury Gold Collection

montante

Bu koleksiyon tam anlamıyla güzelliğin ve zarafetin sembolü. Sürücüsüne sağladığı büyük rahatlık ise ürünün pek çok artısından sadece biri. Bisiklet üreticisi Montante tarafından kadınlar için üretilen bu İtalyan harikası 24 ayar altınla süsleniyor ve üzerinde 11.000 Swarowski taş var. Süsleme işinin abartıldığı nokta ise bisikletin yapımında piton derisinin kullanılıyor olması. Bu abartılı süslerle bezenmiş ürünün fiyatı 46.000 dolar.

7. Rare Tiffany & Co. Silver Mounted Lady’s Bicycle

Rare Tiffany & Co. Silver Mounted Lady’s Bicycle

Bu lüks ve klas bisiklet 1890 yılında üretilmiş ve şu an için fiyatı 50.00 ile 70.000 dolar arasında değişiyor. Bu harika bisiklet oyma fildişi gidon, gömme dişli sistemi ve Brook’s marka deri seleyle tamamlanmış. Bisikletle ilgili verilebilecek ek bilgi, zamanında ünlü şarkıcı ve aktris Lillian Russell tarafından kullanılmış olması.

6. Chrome Hearts X Cervelo

Chrome Hearts X Cervelo

Bu dikkat çekici bisiklet 2010 yılında Chrome Hearts ve ünlü bisiklet markası Cervelo iş birliğiyle üretilmiş. Benzersiz gövde şekli, değerli metaller, yapay elmaslar, ilgi çekici görseller ve derilerden oluşmuş bir ürün. Erkekler için üretilmiş bu koleksiyon. Oldukça lüks ve büyüleyici olarak tanımlayabileceğimiz bisikletin fiyatı yaklaşık 60.000 dolar.

5. Trek Madone 7-Diamond

Trek Madone 7-Diamond

Trek Madone 7-Diamond 75.000 dolarlık fiyatıyla hemen dikkatleri üzerine toplayan bir bisiklet. Adından anlaşılacağı üzere elmas süslerle bezenmiş ürün. Yapımında ise Nike, Trek Bisiklet, Kuyumcu Alan Friedmen ve oyuncu Lenny Futura gibi bir çok aktör yer almış. Bisiklet, Lance Armstrong Vakfı’nın 2005 yılındaki yıllık galasında satılmış.

4. Aurumania Crystal Edition Gold Bike

Montante Luxury Gold Collection

Bu koleksiyon Aurumania tarafından üretilmiş. Aurumania’nın özelliği ise ürünlerini tanıyan insanların markanın bir başka ürününü gördüğünde markanın imzasını kolayca ayırt etmesi ve markayı hemen tanıması. Bu sınırlı seriden dünya çapında sadece 10 adet var. Bisikletin gövdesi 24 ayar altından yapılmış ve 600 tane parlak Swarovski kristalleriyle süslenmiş. Yaratıcı stili ve geleneksel tasarımıyla bu ürüne sahip olmanın bedeli 114.400 dolar.

3. Kaws-Trek Madone

trekkaws

Bu müthiş ürün, kanseri yenen ve pek çok kere Tour de France galibi olmuş ünlü bisikletçi Lance Armstrong’un Leon ve Castilla yarışından kullandığı bisiklet. 160.000 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyata sahip bu bisikletin renk tasarımında ünlü grafiti sanatçısı Brian Donnelley’in imzası var. Bu yarış bisikleti aynı zamanda pek çok türdeşinde olduğu gibi muazzam bir aerodinamik yapıya sahip.

2. Trek Yoshitomo Nara

Trek Yoshitomo Nara

Hız konseptindeki bu bisiklet, tasarımında sanatçı Yoshitomo Nara’nın imzasını taşıyor. Karbon-fiber malzeme ve hafifliğiyle müthiş bir hız bisikleti. Bisiklet ilk defa Lance Armstrong ve Nike’ın gerçekleştirildiği bir organizasyonda tanıtılmış ve fiyatı 200.000 dolar.

1. Trek Butterfly Madone

trekmadonebutterfly

Listenin zirvesine ele geçiren Trek Butterfly Madone’in fiyatı 500.000 dolar. Lance Armstrong’un kariyerine devam etmeye başladığı zamanlarda kullandığı bir bisiklet. Armstrong, 2009 yılındaki Tour de France performansında bu ürünü kullanmış. Damien Hirst tarafından tasarlanmış olan bu bisiklet tasarımı ve teknolojisiyle bilinen en pahalı bisiklet konumuna gelmiş.