ebike

Elektrikli motor desteğiyle üretilen şehir bisikletleri son zamanlarda oldukça artış gösteriyor. Bu artışın arkasında tabi ki kullanıcıların talebi yatıyor. Çünkü artan trafik problemlerini çevreci ve uygun bir bütçeyle çözmek isteyen, bu özelliklerinin yanı sıra içinde bisiklet sevgisi taşıyan insanlar ebike ürünlere yönelmiş durumda. Bu ürünlerin bisikletçilere sağladığı çok fazla avantaj söz konusu. Günlük hayata bisikleti entegre etmek biraz zor bir iş olabilir. Özellikle işe gidip gelmeyi göz önüne alırsanız. Yolunuzun üstünde hele ki bir kaç yokuş varsa cidden üşendirici bir meseleye dönüşebilir. Yeni nesil ebike şehir bisikleti tasarımcıları tüm bu meseleleri göz önüne alıp çok güçlü ürünlerle piyasaya çıkmaya başladılar.

Daha önce bir kaç tane daha ebike incelemiştik ama hiçbirine direk bu başlığı koymak yerine marka ve model eşliğinde sizlere sunmuştuk. Fakat bu yazımızda her türlü özelliğiyle ebike kapsamının özünü oluşturuyor. Çünkü biz, elektrik motoru ile desteklenmiş bisikletlerin hepsinin şehir bisikleti kapsamında anlam bulduğuna inanıyoruz. Çünkü şehir dışına çıkıldıkça bisikletin spor kapsamında kullanıldığını ve motor eklentisinin gereksiz olduğu gibi bir izlenime sahibiz. Ama şehir için hem çevreci özelliği hem de sağlığa katkısından dolayı bazı zorlukları aşma konusunda motor desteğinin şehir bisikletlerinde kullanılmasını nokta atışı bir hamle olarak görüyoruz.

Bu yazımızda tanıtacağımız ürünün ismi “GiBike”. GiBike üzerinde uzun süre çalışılmış bir proje. Projelerin sunulduğu ve bağış toplandığı Kickstarter sitesinde önemli miktarlarda bağış toplamayı başarabilmiş bir proje. GiBike tamamen kullanıcı odaklı üretilmiş bir bisiklet ve ebike kategorisinde taşıdığı en önemli özelliklerden biri de tek hamle ile katlanabilir olması.
Akıllı telefon ile entegre çalışabilme özelliğine de sahip. Oturduğunuz yerden tek bir akıllı telefon komutu ile bisikletinizi kitleyebiliyorsunuz. Bu özelliklerini yanı sıra bisiklette usb girişi bulunmakta. Arka ve jant üzerindeki aydınlatmalar akıllı yani ışık seviyesi belli bir düzeyin altına inince kendi kendine yanıyorlar. LifePo4 bataryası var ve tam dolu batarya ile yaklaşık olarak 65 kilometreye yakın mesafe kat edebiliyorsunuz ki bu rakam gerçekten müthiş.

Tüm bu özelliklere rağmen bisikletin kadrosu yaklaşık 17 kilo. Sınıfına göre oldukça hafif bir bisiklet olduğu bir gerçek. Yazımızın sonunda sizleri bu muhteşem ürünün tanıtım videosu ve resimleriyle başbaşa bırakıyoruz.

e-bike

e-bike

e-bike

ebike

e-bike

ebike