En İyi Şehir Bisikleti

İnsanoğlu, bisiklet icat edildiği günden beri hep daha iyisini yapmak için uğraşıyor haliyle. Çünkü bisiklete bakış açınız ne olursa olsun ilerleyebileceği son nokta asla kestirilemeyecek bir araç. Ar-Ge çalışmalarında son noktaya ulaşıldı, bu bisikletten daha iyisi olamaz asla diyemezsiniz. Dünya’da var olan kaynaklarla en hafif, en dayanıklı ve en kullanışlı bisikleti üretmiş olsanız bile insanlığın uzayla ve malzeme bilimiyle bağlantısı kopmadıkça her zaman daha ileri bir nokta var olacaktır. Bizim odaklandığımız nokta ise var olanlar arasından en iyilerini seçmek. Yazımızın devamında son teknoloji bir yol bisikletiyle karşılaşacaksınız.

The Denny Bike

dennybike1

The Denny Bike, tasarım firması Teague ve geçtiğimiz aylarda bisiklet tasarım projesi ödülünü kazanmış Taylor Sizemore tarafından yaratılmış bir ürün. Bisiklet baktığınızda farklı tasarımıyla zaten dikkati çekiyor ama bisiklette var olan her parçanın çok önemli bir işlevi var. Mesela gidon tasarımı alışıla gelmişten çok farklı. Bu yeni gidon tasarımı rahat bir kullanış sunmanın yanı sıra bisikletinizi kilitlemek için ayrı bir aparat taşımanıza gerek kalmıyor. Çünkü gidon size bisikletin iki farklı yöntemle kilitlenmesine olanak sağlıyor.

dennybike2

Onun dışında tekerleğin dışında gördüğünüz aparatlar çamurluk kullanımının da rafa kalkmasını sağlamış. Tekerlek daha dönerken üzerindeki suyu, çamuru veya tozu bu aparatlar temizliyor. Ek olarak taşınabilir batarya, yük taşımada esneklik sağlayan ön konsolu, pedala yardımcı elektrik sistemi, otomatik yanan lambaları ve sinyal olanaklarıyla şehirde ihtiyaç duyabileceğiniz hemen hemen her şey düşünülmüş.

Ürünle İlgili Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız.