Eurasia Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı

Eurasia Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı bizler için sönük geçti. Beklentilerimizin çok fazla olması, fuarın bize başarısız gelmesinin sebeplerinden biri olabilir ama yine de bisiklet namına bol bol 2016 kataloğu almaktan başka bir şey yapmanın oldukça güç olduğu bir ortamdı bizler için. Öncelikle fuarda marka olarak kimler vardı kimler yoktu ona bir bakmakta fayda var. Fuarda yer alan bisiklet markalarını sizler için liste halinde sıralıyoruz aşağıya:

 1. Shimano
 2. Mosso
 3. Ümit
 4. KTM
 5. Merida
 6. Sedona
 7. Scott
 8. Lapierre
 9. Corelli
 10. Giant
 11. Whistle
 12. Carraro
 13. Ghost
 14. Bianchi

Bu kadar çok markanın fuarda boy göstermesinin sebebi Ümit Bisiklet, Aslı Bisiklet ve Accell Bisiklet’in fuarda varlık göstermesinden kaynaklanıyor. Çünkü çoğu markanın distribütörlüğü bu üç firmada. Fuarda gözleriniz muhtemelen en büyük yerli üreticilerden biri olan Salcano ve bisiklet dünyasının en gözde markalarından biri olan Trek’i arayacak ama iki markayı da bulamayacaksınız. Bu yıl iki firma da tam olarak bilmediğimiz nedenlerden dolayı fuara katılmama kararı aldılar.

Yurt dışında yapılan fuarları takip ettiğiniz zaman her fuara özgü bir yan bulursunuz. Ama fuar mantığı genel olarak oraya has indirimlerin, yarışmaların, sürpriz hediyelerin ve ödüllerin olduğu yerlerdir. Bu tarz yerlere giden ziyaretçiler yerin dinamizmine kendileri kaptırırlar. Fakat 2016 Eurasia için bunları söylemek pek de mümkün değil. Doğru düzgün hiçbir etkinlik olmadığı gibi cazip indirimler de söz konusu değildi. Model ve marka çeşitliği olmasına rağmen kalabalık ve stant çalışanlarının ilgisizliği sizin ürünleri tanımanız için oldukça büyük engeller.

Bisiklet meraklıları için bu fuarın güzel yanları da vardı tabi ki. Mağazalarda karşılaşamayacağınız kadar çok sayıda model ve yeni markalarla tanışma fırsatını sunuyor size Eurasia. Ama eğer çok fazla vaktiniz yoksa sizlere gitmeyi bir daha düşünün deriz.