Froome Abu Dhabi’yi Ciddiye Almadı

Froome Abu Dhabi’yi ciddiye almadı belki çok iddialı bir ifade fakat durum gerçekten de böyle. Pek çok büyük turcu sezona başladı ve 4-5 günlük yarışlara katılmaya başladılar bile. Abu Dhabi, pek çok büyük isme ev sahipliği yaptı. Vuelta a Andalucia da bu açıdan fena değildi. Froome ise bu yarışlara katılmak yerine, sıkı bir antrenman programı uyguluyor şu sıralar.

Chris Froome, dördüncü kez Tour de France’ı kazanma yolunda çok sıkı bir antrenman uyguluyor ve bu antrenmana kıyasla Tour Down Under ve Abu Dhabi yetersiz müsabakalar. Chris Froome şu sıralar takım arkadaşı Geraint Thomas ile birlikte Güney Afrika’nın Pilgrim’s Rest bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Froome için önemli olan rakım. İngiliz bisikletçi yüksek rakımlı yerlerde kamp yapmayı tercih ediyor.

Bu antrenman programında doğal olarak bazı yarışları es geçmesi gerekiyor kriterlerine uymadığı için. Muhtemelen Froome, mayıs sonunda ya da temmuz başında Tenerife’de kampa girerek 2,165 metre rakımda uyuyup, yanardağda ve deniz kenarında bisiklet sürerek antrenmanlarını sürdürecek.

Chris Froome’un şu an için 20 Mart’da Vuelta a Catalunya’ya katılması sonrasında ise Tour de France ve Vuelta a Espana ile sezona devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: http://www.cyclingweekly.co.uk/news/latest-news/early-season-races-easy-chris-froomes-preparations-315668?utm_source=Facebook&utm_medium=Social