go-e ONwheel

Bu proje bisiklet sürmenin tadını kaçırmadan bisiklet severlere elektrik motoru desteği sunmak için yola çıkmış. Elektirik motoru ve batarya şeklinde iki ana parçadan oluşuyor. Adaptör, şarj kablosu gibi yan parçalarla birlikte çıkıyor kutusundan. Her türlü bisiklete entegre edilebilecek şekilde tasarlanmış. go-e ONwheel‘i satın alıyorsunuz ve bisikletinize takıyorsunuz. Böylece elektrikli bisiklet ve normal bisiklet arasında bir kıvama sahip hale geliyor bisikletiniz.

Ürünün amacı daha az yorulmanızı sağlamak. Su geçirmeyen yapısı ve 850 gram ağırlığı ile oldukça kullanışlı bir parça. Tam dolu batarya konumuna erişebilmeniz için 5 saat şarj etmeniz gerekiyor ve tam dolu batarya size en düşük hızda 60 kilometre yol desteği sunuyor. Son yıllarda ortaya çıkan elektronik bisiklet parçalarının hemen hemen hepsinde olduğu gibi go-e ONwheel’de de akıllı telefon entegrasyonu mevcut. Bu bağlantı sayesinde sizlere hız ortalaması, koordinat gibi bilgileri sunuyor cihaz. Sunduğu kumandadan ya da akıllı telefonunuzdan saatte 25 kilometre hız ya da saatte 45 kilometre hız seçeneklerini seçebilirsiniz. İlki için 250W enerji harcarken ikinci seçenek için 800W enerji harcamış oluyorsunuz. Geliştirildiği teknoloji gereği alet sadece pedal çevirirken devreye giriyor. Yokuş aşağı giderken enerji israf etmemiş oluyorsunuz böylece.

Biz go-e ONwheel yazısını hazırlarken proje Kickstarter’da şu ana kadar 139,117 euro bağışı toplam 18 günde toplamıştı. İlerleyen günlerde bu rakam kaça ulaşır şu an kestiremiyoruz. 499 Euro’ya ürüne sahip olabiliyorsunuz fakat bu fiyattan sadece sipariş veren ilk 70 kişi yararlanabiliyor ve şimdiden kontenjanın çoğu dolmuş durumda.

go-e-ONwheel-Elektrik-Motoru

timthumb