Omloop Het Nieuwsblad Çok Can Yaktı

Bugün yani 25. Şubat Cumartesi Günü Klasikler’i izleme keyfini yaşamaya başladık. Oldukça zorlu parkurlara sahip klasikler serisinin ilk bölümünde Belçika’daydık. Bugün yapılan yarışı bir cümlede özetlememiz gerekseydi Omloop Het Nieuwsblad çok can yaktı derdik kesinlikle. Birçok kaza yaşandı ve bu kazalardan bir tanesi favori isimlerden olan Tom Boonen (Quick-Step Floors)’ni ciddi bir biçimde etkiledi ve maalesef bisikletçi kazadan sonra lider gruba giremedi.

Yarışı uzun süre Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing, Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe ve Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac üçlüsü lider grup olarak önde götürdü. Yayıncı grup da neredeyse son 30 kilometre sadece bu üçlüyü çekerek bizlere yarışı kazananın çıkacağı bu grubu ve yapılan hamleleri detaylı bir fikir edinebilme fırsatı verdi.

Son bir kilometre kalaya kadar birlikte giden üçlü, bir kilometre kapısı geçildikten sonra hareketlenmeye başladı. Bu esnada Peter Sagan Greg Van Avermaet’ın arkasına geçerek avantaj sağlamaya çalışsa da Van Avermaet’ın atağına karşılık veremeyerek ikincilikle yetinmek zorunda kaldı. Belçikalı bisikletçi Greg Van Avermaet ise geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Omloop Het Nieuwsblad’ı kazanmayı başardı.

Omloop Het Nieuwsblad’da ilk 10

# Bisikletçi İsmi (Ülke) Takım Sonuç
1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing
2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
3 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac
4 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
5 Oscar Gatto (Ita) Astana
6 Luke Rowe (GBr) Team Sky
7 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
8 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
9 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors
10 Adrien Petit (Fra) Direct Energie

 

Tablo ve Görsel Kaynak: http://www.cyclingnews.com/races/omloop-het-nieuwsblad-elite-2017/results/