Paris-Nice

Paris-Nice yarışı devam ediyor. Toplu sprint finişlerinin beklendiği ilk etapta hava koşullarının zorlu olması sebebiyle bu gerçekleşmemişti. Birinci etapta Julian Alaphilippe ve Arnaud Demare’ın çekişmesine tanık olmuş, bu kapışmadan Demare galip çıkarak birincilik ipini göğüslediği gibi sarı mayoyu giymeye de hak kazanmıştı. Birinci etabın belki de bonusu Romain Bardet’in diskalifiye olmasıydı. Romain Bardet bir kazaya karışarak geri düşmüş sonrasında ise yarış bitiminde açıklanan kararla teknik araca fazla tutunduğu için yarıştan ihraç edilmişti. Tabi bu konuda takımı ve kendisi suçlamaları kabul ederek özür dilediler.

İkinci etap da toplu bir finiş izleyebildik. Etabı, Bahrain-Merida Takımı’ndan Sonny Colbrelli kazandı. Bu galibiyetin aynı zamanda başka bir anlam daha taşıyor. Bu zafer, Bahrain-Merida’nın ilk World Tour etap galibiyeti. İkinci etapta John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo ikinci, Arnaud Demare (Fra) FDJ ise üçüncü olarak bitirdi etabı.

Üçüncü etap yine bir toplu sprint finişiydi. Son düzlükte gözler Marcel Kittel, Andrei Greipel gibi isimleri ararken bu usta sprinterlerin ve takımlarının yaptıkları hatalar sonucu Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe birinci, Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin ikinci, John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo üçüncü olarak bitirdi etabı.

Artık genel klasman liderinin belirleneceği etaplara geldik. Yarış ilerledikçe gelişmeler hakkında özet bilgiler içeren yazılar yayınlamaya devam edeceğiz.

Görsel Kaynak: http://www.cyclingnews.com/