Strade Bianche 2017 Sonuçları

Klasikler tüm hızıyla devam ediyor. Bu sefer pek çok yarıştan farklı olarak aynı parkurda iki farklı ve iki güzel yarışı izleme fırsatımız oldu. Bu yarışlardan ilki elit kadınlar kategorisinde koşulan yarıştı, diğeri ise biraz daha fazla heyecanla beklenen elit erkekler kategorisiydi.

Elit kadınlar kategorisinde yarışı Wiggle High5 Takımı’ndan Elisa Longo Borghini kazandı. Borghini galibiyete giden yolda Katarzyna Niewiadoma ve Elizabeth Deignan’la birlikte ciddi bir süre birlikte sürdü. Daha sonra yaptığı atakla yarışı kazanmasını bildi. Yarışın en heyecanlı ataklarından birini lider grubun arkasındaki kaçış grubundan yaptığı atakla lider grubu oldukça tedirgin eden Shara Gillow’un yaptığı ataktı. Çok ciddi giden Gillow yarışın son parkuru olan hafif tırmanış aşamasında kaçış grubuna yakalanarak yerini koruyamadı.

Kadınlar yarışından sonra başlayan erkekler yarışı ise beklentileri karşılayan bir yarış oldu. Team Sky’dan Michal Kwiatkowski yarışa ağırlığını koyarak ve müthiş bir performans sergileyerek yarışı kazanmasını bildi. Omloop Het Nieuwsblad’ı kazanan Greg Van Avermaet ikinclikle yetinmek durumunda kaldı.

Strade Bianche’de Yaprak Dökümü

Strade Bianche parkuru zorluklarıyla meşhur bir parkur olmasının hakkını yine verdi diyebiliriz. Kadınlar ve erkekler olmak üzere her iki kategoride de oldukça fazla sayıda bisikletçi yarışı bırakmak durumunda kaldı. Erkeklerde içinde Peter Sagan, Tobias Ludvigsson, Gianluca Brambilla, Bob Jungels gibi isimlerin de bulunduğu 70’den fazla bisikletçi yarışı tamamlayamadı. Sagan, 70. kilometre civarında abandon oldu. Takımının yaptığı açıklamaya göre Sagan rahatsızlığı sebebiyle yarışı bırakmış.

Strade Bianche 2017 Sonuçları tam listesini görmek için tıklayınız.

 

Görsel Kaynaklar:

http://www.cyclingnews.com/races/strade-bianche-2017/results/

http://www.cyclingnews.com/races/strade-bianche-women-2017/results/