Transfer Dönemi Başladı

Fransa Bisiklet Turu’nu geride bıraktık. Şimdi önümüzde Rio Olimpiyatları, İspanya Bisiklet Turu ve Dünya şampiyonası var. Bu üç büyük organizasyon öncesi UCI ay tarafından belirlenen transfer dönemi 1 Ağustos’ta başladı. Pek çok görüşme sezon içerisinde gerçekleşse de bu görüşmelerin resmi bir niteliği yoktu. Transfer döneminin resmen başlamasıyla birlikte imzalar da atılmaya başlandı ve hızlı bir şekilde başladı sezon.

sagan-transferi

Sezonun şimdilik en önemli transferlerinden biri Peter Sagan’ın Bora-Hansgrohe ile 3 yıllık sözleşme imzalaması oldu. Sagan dışında Peter Sagan’ın kardeşi Juraj, Maciej Bodnar, Michael Koler ve Eric Baska kapanan Tinkoff Takımından Bora-Hansgrohe’ye transfer olan isimler arasında yer alan bisikletçiler.

kreuziger-transferi

Tour de France’da takımın iki liderinden biri olduğunu öğrendiğimiz Tinkoff’un bisikletçisi Roman Kreuziger ise Orica BikeExchange ile iki yıllık sözleşme imzaladı.

Diğer önemli bir gelişme ise Team Sky bisikletçisi Nicolas Roche’un BMC Racing’e transferi. Bu transfer BMC’nin Team Sky’dan ikinci önemli transferi. İlerleyen günlerde BMC’nin performans olarak Team Sky’ya yaklaşıp yaklaşamayacağı ya da başka geçişlerin olup olmayacağı merak konusu.

Şimdilik öne çıkan transferler bu kadar. İlerleyen günlerde yeni bilgilerle, yeni yazılarla sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.