Ücretsiz Bisiklet Yazılımları

#1 Masaüstü Tur Kayıt Defteri

Velespitim olarak bisiklet dünyasının ögelerini yazılım dünyasına kazandırma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Pek çok çalışmamız kaynak yetersizliğinden dolayı henüz ar-ge aşamasında olmakla birlikte kaplumbağa hızında da olsa ilerleme kaydetmeyi kendimizce sürdürüyoruz. Süreç içerisinde ortaya koyduğumuz çalışmalarımızı sizlerle de paylaşmaya karar verdik. Her ne kadar günümüz artık mobil yazılım çağı olsa da ilk basit programımızı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarından vazgeçemeyen takipçilerimiz için geliştirdik. Bu küçük program basit tur günlüğü şeklinde tasarlandı. Bu küçücük programla bizler de “Ücretsiz Bisiklet Yazılımları” serimize Bismillah deyip başlamış olduk.

İlk görselle birlikte programımızı tanıtmaya başlayalım. Programın adı “Tur Kayıt Defteri”.

Şekil 1

Ücretsiz Bisiklet Yazılımları serimizin açılış programı gördüğünüz gibi oldukça basit bir arayüze sahip. Gittiğiniz ya da gideceğiniz turların bilgileri gerekli yerleri doldurarak programın kendi datasına kaydediyorsunuz. Bilgiler kaydetme sırasına göre tasarlanmış tablo sütunlarının altına şekil 2’de olduğu gibi sıralanıyor.

Şekil 2

Bolca gezen, gezdiği yerleri kayıt altına almayı seven ya da planlı seyyahların faydalanabileceğini umduğumuz bu küçük program çok yakında hemen indirip kullanabileceğiniz formatıyla yine bu sayfada indirme linki şekline yer alacak. İndirme linkini eklediğimizde sizlere Facebook sayfamızdan duyuracağız. Bizleri takipte kalmanız dileğiyle.

Şekil 3