Valverde Yine Doludizgin

Movistar’ın deneyimli bisikletçisi Valverde yine doludizgin bir yarış çıkardı. Bugün Vuelta a Andalucia Ruta del Sol’un açılış etabı geçildi. Etap genel itibariyle keyif verici geçti diyebiliriz. Açılış etabı daha başlamadan etabın yapısı itibariyle Alberto Contador ve Alejandro Valverde favori olarak başladılar yarışa. Tahmin edildiği gibi iki İspanyol yarışa ağırlığını koydu. Bitiş çizgisine 25 km kala Alberto Contador’un atağıyla başlayan heyecan dalgası yarış bitine kadar devam etti. Bitiş çizgisine az bir mesafe ilginç bir şekilde Ruta del Sol’da yarışan bütün genel klasman adayları bir grup oluşturdular ve bitiş çizgisine son 500 metre kala yarış, genel klasmancıların sprint yarışına dönüştü. Sprint atağında da ağırlığını ortaya koyan Alejandro Valverde birincilik ipini göğüslemiş oldu.

Genel klasman anlamında yarışın en kritik etabı yarın koşulacak olan kraliçe etap. Bugünkü yarışı ilk sekizde bitiren genel klasmancıların hangisinin Ruta del Sol’u birincilikle bitireceği belki de yarın ki etapta belli olacak.

Bugünkü yarışta Ion Izagirre (Bahrain-Merida) ve Alberto Contador (Trek-Segafredo) ilk defa yeni takımlarının formasıyla bir yarışa çıktılar. İki bisikletçi de oldukça güzel bir performans sergilediler. Özellikle Contador, sezon içerisindeki Grand Tourlar için oldukça iddialı bir görüntü sergiledi diyebiliriz.

İlk 10 Tablosu:

# Yarışçı İsmi (Ülke) Takım Süre
1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 4:02:28
2 Wout Poels (Ned) Team Sky
3 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
4 Diego Rosa (Ita) Team Sky
5 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
6 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo
7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:05
8 Mikel Landa (Spa) Team Sky
9 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
10 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb

Görsel ve Tablo: http://www.cyclingnews.com/races/vuelta-a-andalucia-ruta-ciclista-del-sol-2017/stage-1/results/